Logo12

 

       

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. JANA DEKERTA W BLEDZEWIE

                        
 
 

Aktualności


Bo Dziadkowie są od przytulania

lightboxWedług powiedzenia babcia i dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce. Choć pierwsza część tego opisu nie zawsze musi charakteryzować współczesnych dziadków, to ta druga pozostaje niezmienna. I właśnie za to kochające serce sześciolatki dziękowały w czasie uroczystych występów. Podczas pierwszej ich części dzieci składały życzenia wierszami i piosenkami. Następnie przedszkolaki ruszyły do tańca, a cała sala w rytm dźwięków piosenki Jerzego Połomskiego przyłączyła się do zabawy. Druga część uroczystości składała się z trzech przedstawień. Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w postacie w inscenizacji „Orzech” i „Piekł dziadek babkę”. Ostatnim przedstawieniem był „Bal pod choinką”, zakończony żywiołowym odtańczeniem krakowiaka. Dzieci nagrodzono gromkimi oklaskami, a zaproszeni goście otrzymali własnoręcznie wykonane kalendarze oraz kolorowe koszyczki i mocno wyściskali swoje wnuczęta.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA
lightboxKsiążka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.
Kornel Makuszyński
 
Dnia 23 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej 17 uczniów klasy I.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie „Niedokończone zaklęcie” z barwną oprawą muzyczną, przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki , uczestniczących w zajęciach koła teatralnego. Uczniowie zostali przeniesieni przez Magiczną Księgę w świat wyobraźni, w którym postaci z bajek i baśni stają się bliskie, przyjazne i znane.
Po takim wprowadzeniu pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, słuchać ich rad i wskazówek, a obowiązki czytelnika traktować z powagą. Wręczony pamiątkowy dyplom i zakładka do książki, będą im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu.
Nowi czytelnicy naszej biblioteki szkolnej na zakończenie bardzo chętnie odpowiadali Pani Dyrektor na pytania dotyczące znajomości bohaterów baśni i bajek, występujących w przedstawieniu.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów, a postacie bajkowe skutecznie zachęcą pierwszoklasistów do czytania.
Razem z uczniami klasy I, w wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas II i III wraz ze swoimi wychowawcami.
28. Finał WOŚP Wiatr w żagle

lightboxW dniu dzisiejszym (12.01.2020 r.) graliśmy wspólnie z WOŚP. Wolontariusze kwestowali we wszystkich miejscowościach z obwodu naszej szkoły pod czujną opieką strażaków z OSP Bledzew, którym za to serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy także wszystkim naszym Wolontariuszom, a byli nimi: Zuzanna Gumiela, Aleksandra Kukla, Aleksandra Chlopecka Marlena Kamińska, Aleksandra Dreher, Wojciech Kozacki, Patrycja Budziak, Wiktoria Papiermik, Piotr Wesołowski, Oliwia Budziak, Julia Nowacka, Oskar Piątek, Sandra Rozwadowska, Roksana Żagiel, Natalia Szlachta, Maria Kowala, Aleksandra Kubicz, Andrzej Pyrka, Martyna Marianowska.

O godz. 14:00 rozpoczęło się granie w sali wiejskiej "Muszelka" - tu nad całością czuwała Gminna Biblioteka Publiczna w Bledzewie. Było wiele emocji podczas występów i licytacji.

Hej kolęda, kolęda ...

lightbox

 

    Jasełka, przegląd kolęd i pastorałek, wigilie klasowe wprowadziły nas w magię świąt. Dziękujemy aktorom za piękne przesłanie świąteczne, uczniom i wychowawcom za zaangażowanie.

"Choinka dla aniołków"

lightbox19.12.2019 r.

Dzieci z grupy pięciolatków przygotowały dla swoich rodziców świąteczne przedstawienie pt. "Choinka dla aniołków". Piękna scenografia, taniec oraz śpiew wprowadziły wszystkich zebranych w iście świąteczny nastrój. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wcieliły się w swoje role. Po przedstawieniu dzieci poczęstowały swoich rodziców, panie dyrektor oraz pracowników obsługi upieczonymi wcześniej pierniczkami.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )