Logo12

 

       

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. JANA DEKERTA W BLEDZEWIE

                        
 
 

Aktualności


ABC ZDROWEGO ODŻYWIANIA

lightbox

 

Dzisiaj (15.10.2019 r.) podczas zajęć pięciolatki uczyły się odróżniać zdrową żywność od niezdrowej. Kolejnym krokiem będzie wykonanie plakatów, ale to dopiero po omówieniu całej tygodniowej tematyki.

"Gniewko i Lubinka w Krainie Liter"

lightbox

 

 

      10 października 2019 r. klasa I pojechała na wycieczkę do teatru na spektakl pt.:"Gniewko i Lubinka w Krainie Liter" i warsztaty edukacyjno - ekologiczne na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie Wlkp

X RAJD KATYŃSKI

lightbox

       W dniu dzisiejszym (10.10.2019 r.) reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w X Rajdzie Katyńskim. Uczniowie pobiegli, aby uczcić pamięć obywateli Polski zamordowanych wiosną 1940 r. przez radziecką policję polityczną NKWD w Katyniu. Uczestnicy rajdu dysponowali mapami, trasę wyznaczyło Nadleśnictwo Skwierzyna. Podczas biegu drużyny rozwiązywały i wykonywały zadania z zakresu wiedzy o wydarzeniach w Katyniu, leśnictwa, pierwszej pomocy, strażackie, strzeleckie oraz sprawnościowe. Trasa biegu była bardzo zróżnicowana, ale udało nam się szczęśliwie dobiec do mety.

Warto dodać, iż nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w tym Rajdzie, szlaki wraz z uczniami przecierała Pani Karolina Borucka.

Jesienne barwy lasu

lightbox

 

    „Z wielkim koszem idzie Jesień po lesie”, a jej śladami podążyły sześciolatki z oddziału przedszkolnego. Celem krótkiej wycieczki do lasu była nauka przez zabawę. Dzieci spacerując, rozpoznawały gatunki drzew liściastych i iglastych oraz napotkane pod drodze grzyby. Kolorowe liście i jarzębina zabrane do przedszkola były piękną pamiątką z jesiennego spaceru.

Wycieczka do Majalandu.

lightbox
        Dnia 23 września uczniowie klas 5 i 6 postanowili nietypowo przywitać jesień i udali się na wycieczkę do Majalandu. Uczniowie przeżyli wspaniałą przygodę w krainie Pszczółki Mai, Heida i Wikinga Vica.  Dużo wrażeń dostarczyła karuzela łańcuchowa Magiczne Motyle, a także Totem Wikingów, gdzie śmiałkowie z niesamowitą prędkością wjeżdżali do góry i zjeżdżali na dół. Korzystali też między innymi z Lasu Zabaw, basenu z kolorowymi kulkami i Super Ślizgu oraz z Latających Maszyn, a także pływali na tratwie i łodziami Wikingów. Jednak najwięcej emocji dostarczyła przejażdżka drewnianą górską kolejką o tajemniczej nazwie Wilkołak, która zabrała uczniów w podróż po świecie wilkołaków z prędkością nie mniejszą niż 71km/h! Po czterogodzinnej wspaniałej zabawie, zmęczeni, ale zadowoleni i radośni wróciliśmy do Bledzewa. Był to dzień pełen niezapomnianych i niesamowitych wrażeń.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )