Logo12

 

       

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. JANA DEKERTA W BLEDZEWIE

                        
 
 

Aktualności


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

lightbox19.06.2019 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. 
Po raz pierwszy żegnaliśmy ósmoklasistów i ostatni raz klasę III gimnazjum, która funkcjonowała w strukturach naszej szkoły – wraz z nią zamknął się pewien etap w historii naszego szkolnictwa. 
Nie obyło się bez łez wzruszenia, zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Byłe grono pedagogiczne gimnazjum wraz z pracownikami administracji podziękowało Panu Mariuszowi Bronowskiemu za lata kierowania gimnazjum, wspomniano też o pierwszym dyrektorze gimnazjum, Panu Stanisławie Krzyśku, który zakładał i tworzył Gimnazjum w Bledzewie oraz Izabeli Korejwo – drugim dyrektorze gimnazjum. Uroczyście pożegnaliśmy także nauczycieli, którzy z dniem 01.09.2019 r. przejdą na emeryturę.
Dziękujemy Pani Wójt, Małgorzacie Musiałowskiej, Radnym Gminy Bledzew za obecność i liczne nagrody, Pani Wioletcie Tomczyk, Sekretarzowi Gminy Bledzew oraz rodzicom za bycie z nami w tym szczególnym dniu.

Przedszkola czas już minął…

lightboxDzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolonego, 6-latki dały swój ostatni występ w przedszkolnej sali. Pożegnanie przedszkola rozpoczęło uroczyste odtańczenie poloneza. Następnie dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki. W krótkiej inscenizacji zaprezentowały także czego nauczyły się przez ostatnie dwa lata spędzone w przedszkolu. Wręczono dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego oraz pamiątkowe książki. Nagrodzono także Króla Owocowego, Najgrzeczniejszych Przedszkolaków oraz doceniono najwyższą frekwencję. Niejeden rodzic nie krył wzruszenia z dumą patrząc na swoją pociechę. „Już koniec lat beztroski, nauki nadszedł czas, lecz pamięć o przedszkolu niech żyje zawsze w nas”- recytowały dzieci, które we wrześniu wrócą do szkoły już jako dumni uczniowie.

DZIEŃ MAMY I TATY W PIĘCIOLATKACH

lightbox   

    W piątek, 14 czerwca, grupa pięciolatków zaprosiła swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci recytowały dla swoich kochanych rodziców wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły tańce z własną choreografią. Wykonały dla Nich również portrety, a zadaniem rodziców było odnalezienie na nich siebie. Spotkanie zakończyliśmy owocowym poczęstunkiem i wręczeniem własnoręcznie wykonanych laurek.

„Jak nie czytam, jak czytam”

lightbox

 

        7 czerwca godz. 10.00 wszyscy uczniowie naszej szkoły z plakatami: „Jak nie czytam, jak czytam” dumni są z tego, że czytanie to dla nich codzienność, normalność i coś, czym chętnie mogą dzielić się nawet z całym światem. Nie ważne, czy boisko, czy klasa czy dom; nie ważne, czy samemu, czy w grupie; nie ważne, czy na ławeczce, krześle, czy na trawie. Obecność Patrona Szkoły, Jana Dekerta zobowiązuje! Czytało nas tego dnia 175 osób.

Dzień Mamy i Taty

lightboxŻyjcie nam sto lat!

Mama i tata byliby zdolni  wymyślić szczęście, aby je dać swoim dzieciom, dlatego także pociechy dały trochę radości swoim rodzicom podczas uroczystości z okazji  Święta Mamy i Taty. Zaprezentowany program artystyczny składał się z dwóch części. Na początek 6-latki z oddziału przedszkolnego recytowały wiersze i śpiewały piosenki, składając rodzicom życzenia. Dzieci wykonały także dwa tańce, pierwszy z gitarami do utworu „Mamo, nasza Mamo” oraz drugi w rytm piosenki „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, do którego układ ułożyły dziewczynki. Następnie w nowych kostiumach dzieci zaprezentowały przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”. Gra aktorska, kostiumy, scenografia zrobiły na rodzicach, którzy głośno oklaskiwali swoich milusińskich, duże wrażenie. Na zakończenie dzieci wręczyły zebranym mamom i tatom własnoręcznie wykonane stojące obrazki z kwiatami oraz bukiety ze słodkościami, dołączając gorące życzenia STU LAT!

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )